Severský styl bydlení - jednoduchost a elegance

Severský styl se prosazuje do stále většího počtu domácností. Proč je tak oblíbený? Lidé již nechtějí žít v nepořádku a ocení, když doma vše funguje tak, jak má. Přesně to domov zařízený ve skandinávském stylu splňuje – přináší do něj čistý a jednoduchý design, dbá na praktičnost vybraného vybavení a snadnou manipulaci.

Židle Minimal - dub a buk

Dostatek světla

Protože na severu bývají po část roku opravdu dlouhé noci, či lépe řečeno bývá velkou část dne tma, v interiéru často vládnou světlé barvy – bílá, jemně žlutá či světle šedá. Aby však interiér nevypadal nudně, používají se doplňky ve výrazných barvách, které přitáhnou pozornost.

Pro zajištění světlého interiéru se v severských domovech také nenachází žádné záclony, které by úplně zamezily přístupu světla. Pokud si nedovedete bydlení bez stínění oken představit, zvolte průsvitné záclony – nikdo neuvidí dovnitř, ale v bytě bude stále alespoň trochu světla.

Volný prostor

Pokoje by měly být velké a vzdušné a rozhodně nesmí být až po strop zaplněny nábytkem. Výbava bytu má zahrnovat jen to nejnutnější a vše by mělo splňovat vysoké nároky na praktičnost.

Skvělým doplňkem mohou být třeba minimalistické hodiny, které slouží i jako praktická dekorace.

Kvalita

Základním prvkem je dřevo. Dřevěný nábytek a dekorace přináší do interiéru nádech osobité severské přírody. Nesnažte se na dřevě šetřit, kvalitní masiv nejen dlouho vydrží, ale i jako designový prvek odvede lepší práci než levné náhražky.

Minimalistický konferenční stolek Danish s černou podnoží 100x60cm

Dřevo nemusí vynikat jen v případě nábytku. Zásadně se na celkovém dojmu podílí také dřevěná podlaha. A aby toho dřeva nebylo málo, není třeba se obávat ani dřevěného obložení stěn, které může být jak v přírodním odstínu, tak i ve vaší oblíbené barvě – samozřejmě za předpokladu, že bude dostatečně světlá.

Zařízení z Garážovky

V interiéru, který je zařízen ve skandinávském duchu, se často objevují různé doplňky z kovu. Může se jednat například o nějaký umělecký kousek, pěkný svícen, nebo dokonce skříňku vyrobenou z kanystru. Kanystrová skříňka může sloužit buď jako skrýš pro váš oblíbený alkohol, nebo třeba jako věšák na oblečení a klíče v předsíni.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.